Kurumsal / Hakkımızda

  • img
  • img
  • img
Hakkımızda

Ses Kimya A.Ş. 1999 yılında 665 m² kapalı alanda toz ve likit temizlik ürünleri üretiminde faaliyet göstermek üzere kurulmuştur. Bu alanda toplam 72 çeşit ürün üretmiş ve yurt çapında Temizlik ürünleri alanında bayilik ağı oluşturmuştur. 2002 yılına kadar bu alanda hizmet vermiş olup, 2002 yılından itibaren bünyesinde oluşturduğu AR–GE Laboratuar çalışmaları ile çevreye duyarlı kimyasalların üretiminde çalışmaya başlamıştır. Toplam üretim alanı 2.000 m²’ye yükseltmiş olup, halen bu alanda hizmet vermeye devam etmektedir. Deneyimli uzman kadrosu ile daha önce Türkiye‘de üretilmemiş ve denenmemiş kimyasalları geliştirerek hem kimya sektörüne büyük bir yenilik getirmiş, hem de çevreye,insan sağlığına duyarlı bu kimyasallar sayesinde daha yaşanabilir bir çevreyi tamamen yerli yatırım ve mühendisler vasıtasıyla sağlamayı hedeflemiştir. SES KİMYA A.Ş; AR–GE yatırımlarıyla, çevreye duyarlı kimyasalların çeşitlendirilmesini ve yüksek çevre bilincine sahip ürünlerin tamamen yerli imkanlar kullanılarak üretilmesini sağlamıştır. Yükselen çevre duyarlılığı sebebiyle bu tip yatırımlar bir sosyal sorumluluktan daha çok bir zorunluluk haline gelmiştir.Bu kimyasalların ilk örneği olarak dünyada tuzun kullanılmasının sınırlandırılması çalışmaları takip edilmiş ve ülkemizde karla mücadelede tuz kullanımı sınırlandıracak alternatif kimyasalları geliştirip, üreterek 2004 yılında piyasaya sunmuştur. Bu geliştirilen ürün denemelerde oldukça etkili sonuçlar göstermiştir.Halen havacılık sektöründe kullanılması amacıyla ve erozyonla mücadelede benzer ürünlerin üretimi için AR-GE faaliyetleri devam etmektedir.Amaç çevre dostu yüksek etkili kimyasal maddeleri üreterek, hem Türk Kimya Sanayisinin bu noktadaki hammadde ve bilgi eksikliğini gidermek, yerel yatırımlarla dışa bağımlılığı ortadan kaldırmak, daha yaşanılabilir yarınlar için yeni nesil ürünler üretmektir.1

Vizyonumuz

Evrensel değerleri ön planda tutan dünya vatandaşı anlayışı ile çalışan, çevreye duyarlı, yeniliklere açık, topluma yararlı, firması adına yararlı üst düzeyde yenilikçi ürünler üreterek çalışmak ve çalıştırmak. Toplumun hayati sorunlarının çözümü noktasında, üretim yapan, çığır açan yenilikler sunan ve sürdürülebilir değer yaratarak gelecek nesillere daha rahat, güvenli ve sürdürülebilir bir dünya bırakmaktır.

Misyonumuz

Çevre ve insan sağlığını ön planda tutarak, üretim yapan örnek kimya şirketi olmak. Doğayı esas alarak, etkin, verimli ve kaliteli ürün üretmek. Kalitesiz üretim yerine, dünya standartlarına uygun, kaliteli çevreci ürünleri üretip, insanların kullanımına sunmak. Müşteri taleplerini ve memnuniyetini ürün geliştirilmesinde ön planda tutmak. Topluma sunmuş olduğumuz tüm ürün ve hizmetlerde en iyi olmayı sağlamak ve bunu sürdürülebilir kılmak.

Kalite Politikamız

Çağın gereklerine göre değişimin ve gelişimin yenilikçiliğin Her zaman daha iyi bir yol olduğuna inanıyoruz. Değişimi cesaretlendiriyor ve değişimin getirdiği fırsatları arıyoruz..Geleceğimiz, müşterilerimizin başarılı olmalarına yardım etmemize bağlıdır. Proaktifiz ve bizimle iş yapmak kolaydır. Uzmanlık bilgisi ve pratik çözümler sunuyoruz ve sözlerimizi yerine getiriyoruz..Ürünlerimiz, hizmetlerimiz, operasyonlarımız ve topluma katkımız yoluyla, tüm insanlığa ve dünyaya fayda sağlayacak kaynakların etkin kullanımını teşvik ediyoruz..

İlkelerimiz

Çevre sağlığına, İnsan sağlığına azami özen göstermek. 

Bilimsel bilgiye önem vermek. 

Topluma Saygı. 

Kaliteli ürün üretimini teşvik. 

Güvenirliliği daim kılmak. 

Sürekli yenilik ve değişimi sağlamak. 

Çalışanların kişisel gelişimlerini sınırsız teşvik etmek. 

Dinamizme, Girişimciliğe, Takım çalışmasına önem vermek. 

Dürüstlük ilkesinden ödün vermemek. 

Çalışkan ve özverili olmak. 

İş disiplinini sağlamak. 

Güler yüzlü iletişim. 

Kaynakların kullanımında verimliliğe öncelik tanımak. 

Hesap verilebilirlik ve katılımcı yönetim anlayışı. 

Özgür araştırma ortamı. 

Bilimsel etik kurallara mutlak uyum. 

Alanında uzmanlık ve öncülük yapabilmeyi hedeflemek. 

Daima ulaşılabilirliği sağlamak. 

Yasa ve yönetmeliklere bağlılık.